Schedule

Competiția Canină South-West Dog Challenge 2 × C.A.C. - 08.10.2022
08:00 - 10:00 Intrarea participanților și controlul sanitar-veterinar
10:15 Deschiderea oficială a competițiilor canine
10:30 - 13:00 Arbitrarea câinilor în prima competiție C.A.C.
13:00 - 14:00 Pauză
14:00 - 16:30 Arbitrarea câinilor în a doua competiție C.A.C.
16:30 Program BIS pentru prima competiție C.A.C.
17:30 Program BIS pentru a doua competiție C.A.C.
18:30 Închiderea oficială a competițiilor canine

Program BIS complet! Competițiile BOG se vor organiza în ringul central, conform programului expozițional.

Participanții care au achitat taxa de participare își vor ridica numele de concurs de la ringuri.
Cei care nu au achitat taxa de participare își vor ridica numerele de concurs de la secretariatul general, după achitarea acestora.


  C.A.C. 1 C.A.C. 2
Călin Mitra Group 2 Group 1
Group 3
Group 6
Petru Muntean Group 1
Group 9
Group 10
Non-homologated breeds
Group 2
dr. Roberto Schill Group 6
Group 7
Group 8
Group 4
Group 9
Group 10
Non-homologated breeds
Augustin Ionescu Group 3
Group 4
Group 5
Group 7
Group 8
Ionuț Ranga × Group 5

În repartizarea arbitrilor pot surveni mici modificări în urma numărului de câini înscriși.
Repartizarea definitivă va fi publicată după închiderea înscrierilor.


Best in Show

  BIS C.A.C. 1 BIS C.A.C. 2
Junior Handler (8-13 ani & 14-17 ani) * Călin Mitra Ionuț Ranga
Brace class * dr. Roberto Schill Augustin Ionescu
Breeding Group * Călin Mitra dr. Roberto Schill
Group 1 Petru Muntean Călin Mitra
Group 2 Călin Mitra Petru Muntean
Group 3 Augustin Ionescu Călin Mitra
Group 4 Augustin Ionescu dr. Roberto Schill
Group 5 Augustin Ionescu Ionuț Ranga
Group 6 dr. Roberto Schill Călin Mitra
Group 7 dr. Roberto Schill Augustin Ionescu
Group 8 dr. Roberto Schill Augustin Ionescu
Group 9 Petru Muntean dr. Roberto Schill
Group 10 Petru Muntean dr. Roberto Schill
Most beautiful Romanian Shepherd Augustin Ionescu Petru Muntean
Baby BIS Călin Mitra Petru Muntean
Puppy BIS dr. Roberto Schill Petru Muntean
Veteran BIS Augustin Ionescu Călin Mitra
Junior BIS Călin Mitra Augustin Ionescu
Best South-West Dog ** dr. Roberto Schill Petru Muntean
BIS Petru Muntean dr. Roberto Schill

* Entry in the special competitions, Junior Handler, Brace and Breeders Group, is free.

The entry is mandatory and can be done at the General Secretariat on the day of the competitions.

** Pentru titlul "Best South-West Dog" concurează toți câinii din zona de sud-vest a tării (județele Olt, Dolj, Mehedinți, Vâlcea, Gorj), câștigători ai titlului BOB.


Judges

 

Augustin Ionescu
Romania

Călin Mitra
Romania

Petru Muntean
Romania
 

Ionuț Ranga
Romania

dr. Roberto Schill
Romania
 

The organizers may change the judges list.

Register a dog
Location
Entry statistics