Schedule

Competiția Canină South-West Dog Challenge 2 × C.A.C. - 08.10.2022
07:30 - 09:30 Intrarea participanților și controlul sanitar-veterinar
09:45 Deschiderea oficială a competițiilor canine
10:00 - 13:00 Arbitrarea câinilor în prima competiție C.A.C.
13:00 - 14:00 Pauză
14:00 - 16:45 Arbitrarea câinilor în a doua competiție C.A.C.
16:45 Program BIS pentru prima competiție C.A.C.
17:45 Program BIS pentru a doua competiție C.A.C.
18:45 Închiderea oficială a competițiilor canine

Rings




Ring 1Judge   Calin MITRA
GroupStandardBreedTotal
2147Rottweiler (Rottweiler)15
2260Tosa (Tosa)3
2292Dog argentinian (Dogo Argentino)3
2343Cane Corso (Cane Corso Italiano)17
2346Presa Canario (Presa Canario)11
2328Ciobănesc caucazian (Kavkazskaïa Ovtcharka)26
2335Ciobănesc de Asia Centrală (Sredneasiatskaïa Ovtcharka)17
Ring total92

Ring 2Judge   Roberto SCHILL
GroupStandardBreedTotal
2143Dobermann negru cu puncte de foc (Dobermann schwarzrott)1
2143Dobermann maro cu puncte de foc (Dobermann braunrott)1
2185Pinscher pitic (Zwergpinscher)2
2183Schnauzer pitic negru pur (Zwergschnauzer rein schwarz mit schwarzer Unterwolle)1
2183Schnauzer pitic negru argintiu (Zwergschnauzer schwarz-silber)1
2144Boxer german galben-cafeniu (Deutscher Boxer gelb)1
2144Boxer german tigrat (Deutscher Boxer gestromt)1
2157Bullmastiff (Bullmastiff)5
2235Dog german negru (Deutsche Dogge schwarz)1
250Terra Nova (Newfoundland)3
261Saint Bernard păr lung (St.Bernhardshund (Bernhardiner) langhaarig)2
2230Dog de Tibet (Do-Khyi)3
2331Ciobănesc de Anatolia (Coban Köpegi)3
2357Ciobănesc Românesc de Bucovina (Ciobănesc Românesc de Bucovina)9
245Ciobănesc de Berna (Berner Sennenhund)3
6161Beagle (Beagle)1
6153Dalmatian (Dalmatinac)1
757Vizsla maghiara cu păr scurt (Rövidszörü Magyar Vizsla)1
798Brac german cu păr sârmos (Deutsch Drahthaar)6
7119Brac german cu păr scurt (Deutsch Kurzhaar)11
71Pointer englez (English Pointer)1
8111Golden Retriever (Golden Retriever)17
8122Labrador Retriever (Labrador Retriever)9
85Cocker Spaniel englez unicolor (English Cocker Spaniel unicolour)6
Ring total90

Ring 3Judge   Petru MUNTEAN
GroupStandardBreedTotal
115Ciobănesc belgian Malinois (Chien de Berger Belge Malinois)4
139Welsh Corgi Pembroke (Welsh Corgi Pembroke)5
1166Ciobănesc german păr scurt (Deutscher Schäferhund stockhaar)13
1166Ciobănesc german păr lung (Deutscher Schäferhund langstockhaar)14
1297Border Collie (Border Collie)2
1347Berger Blanc Suisse (Berger Blanc Suisse)3
1349Ciobănesc Românesc Mioritic (Ciobănesc Românesc Mioritic)5
1350Ciobănesc Românesc Carpatin (Ciobănesc Românesc Carpatin)6
9215Bichon cu păr frizat (Bichon à poil frisé)2
9172Caniche miniatură apricot (Caniche nain fauve orangé (abricot))1
9172Caniche toy maro (Caniche toy marron)1
9172Caniche toy roşu (Caniche toy fauve rouge)1
9208Shih Tzu (Shih Tzu)2
9218Chihuahua păr lung (Chihuahueño pelo largo)1
9101Buldog francez (Bouledogue français)8
9140Boston Terrier (Boston Terrier)8
9253Mops (Pug)3
111001Ciobănesc Românesc Corb (Ciobănesc Românesc Corb)4
Ring total83

Ring 4Judge   Augustin IONESCU
GroupStandardBreedTotal
310Border Terrier (Border Terrier)1
312Fox Terrier cu păr scurt (Fox Terrier (Smooth))1
378Welsh Terrier (Welsh Terrier)1
3103Deutscher Jagdterrier (Deutscher Jagdterrier)1
373Scottish Terrier (Scottish Terrier)1
385West Highland White Terrier (West Highland White Terrier)7
3345Jack Russell Terrier (Jack Russell Terrier)8
311Bull Terrier (Bull Terrier)2
376Staffordshire Bull Terrier (Staffordshire Bull Terrier)6
3286American Staffordshire Terrier (American Staffordshire Terrier)1
3359Miniature Bull Terrier (Miniature Bull Terrier)1
386Yorkshire Terrier (Yorkshire Terrier)4
4148Teckel standard păr scurt (Dachshund standard kurzhaar)1
4148Teckel standard păr aspru (Dachshund standard rauhaar)4
4148Teckel iepurar păr aspru (Dachshund kaninchen rauhaar)2
5212Samoyed (Samoiedskaïa Sabaka)3
597Spitz german pitic (Deutscher Spitz Zwergspitz)18
5255Akita (Akita)3
5257Shiba (Shiba)2
5344Akita american (American Akita)7
Ring total74

Ring 1Judge   Petru MUNTEAN
GroupStandardBreedTotal
2147Rottweiler (Rottweiler)11
2260Tosa (Tosa)3
2292Dog argentinian (Dogo Argentino)3
2343Cane Corso (Cane Corso Italiano)17
2346Presa Canario (Presa Canario)11
2328Ciobănesc caucazian (Kavkazskaïa Ovtcharka)27
2335Ciobănesc de Asia Centrală (Sredneasiatskaïa Ovtcharka)17
Ring total89

Ring 2Judge   Augustin IONESCU
GroupStandardBreedTotal
2143Dobermann negru cu puncte de foc (Dobermann schwarzrott)1
2143Dobermann maro cu puncte de foc (Dobermann braunrott)1
2185Pinscher pitic (Zwergpinscher)2
2183Schnauzer pitic negru pur (Zwergschnauzer rein schwarz mit schwarzer Unterwolle)1
2144Boxer german galben-cafeniu (Deutscher Boxer gelb)1
2144Boxer german tigrat (Deutscher Boxer gestromt)1
2157Bullmastiff (Bullmastiff)5
2235Dog german negru (Deutsche Dogge schwarz)1
250Terra Nova (Newfoundland)3
261Saint Bernard păr lung (St.Bernhardshund (Bernhardiner) langhaarig)2
2230Dog de Tibet (Do-Khyi)3
2331Ciobănesc de Anatolia (Coban Köpegi)3
2357Ciobănesc Românesc de Bucovina (Ciobănesc Românesc de Bucovina)8
245Ciobănesc de Berna (Berner Sennenhund)3
757Vizsla maghiara cu păr scurt (Rövidszörü Magyar Vizsla)1
798Brac german cu păr sârmos (Deutsch Drahthaar)5
7119Brac german cu păr scurt (Deutsch Kurzhaar)11
71Pointer englez (English Pointer)1
8111Golden Retriever (Golden Retriever)17
8122Labrador Retriever (Labrador Retriever)10
85Cocker Spaniel englez unicolor (English Cocker Spaniel unicolour)6
8125English Springer Spaniel (English Springer Spaniel)1
Ring total87

Ring 3Judge   Calin MITRA
GroupStandardBreedTotal
115Ciobănesc belgian Malinois (Chien de Berger Belge Malinois)4
139Welsh Corgi Pembroke (Welsh Corgi Pembroke)5
1166Ciobănesc german păr scurt (Deutscher Schäferhund stockhaar)9
1166Ciobănesc german păr lung (Deutscher Schäferhund langstockhaar)15
1297Border Collie (Border Collie)2
1347Berger Blanc Suisse (Berger Blanc Suisse)3
1349Ciobănesc Românesc Mioritic (Ciobănesc Românesc Mioritic)5
1350Ciobănesc Românesc Carpatin (Ciobănesc Românesc Carpatin)4
310Border Terrier (Border Terrier)1
312Fox Terrier cu păr scurt (Fox Terrier (Smooth))1
378Welsh Terrier (Welsh Terrier)1
3103Deutscher Jagdterrier (Deutscher Jagdterrier)1
373Scottish Terrier (Scottish Terrier)1
385West Highland White Terrier (West Highland White Terrier)6
3345Jack Russell Terrier (Jack Russell Terrier)8
311Bull Terrier (Bull Terrier)2
376Staffordshire Bull Terrier (Staffordshire Bull Terrier)6
3286American Staffordshire Terrier (American Staffordshire Terrier)1
3359Miniature Bull Terrier (Miniature Bull Terrier)1
386Yorkshire Terrier (Yorkshire Terrier)4
6161Beagle (Beagle)1
6153Dalmatian (Dalmatinac)1
Ring total82

Ring 4Judge   Roberto SCHILL
GroupStandardBreedTotal
4148Teckel standard păr scurt (Dachshund standard kurzhaar)1
4148Teckel standard păr aspru (Dachshund standard rauhaar)4
4148Teckel iepurar păr aspru (Dachshund kaninchen rauhaar)2
9215Bichon cu păr frizat (Bichon à poil frisé)2
9172Caniche miniatură apricot (Caniche nain fauve orangé (abricot))1
9172Caniche toy maro (Caniche toy marron)1
9172Caniche toy roşu (Caniche toy fauve rouge)1
9208Shih Tzu (Shih Tzu)2
9218Chihuahua păr lung (Chihuahueño pelo largo)1
9101Buldog francez (Bouledogue français)8
9140Boston Terrier (Boston Terrier)8
9253Mops (Pug)3
111001Ciobănesc Românesc Corb (Ciobănesc Românesc Corb)4
Ring total38

Ring 4Judge   Ionut RANGA
GroupStandardBreedTotal
5212Samoyed (Samoiedskaïa Sabaka)3
597Spitz german pitic (Deutscher Spitz Zwergspitz)18
5255Akita (Akita)3
5257Shiba (Shiba)2
5344Akita american (American Akita)7
Ring total33

Best in Show

  BIS C.A.C. 1 BIS C.A.C. 2
Junior Handler (8-13 ani & 14-17 ani) * Călin Mitra Ionuț Ranga
Brace class * dr. Roberto Schill Augustin Ionescu
Breeding Group * Călin Mitra dr. Roberto Schill
Group 1 Petru Muntean Călin Mitra
Group 2 Călin Mitra Petru Muntean
Group 3 Augustin Ionescu Călin Mitra
Group 4 Augustin Ionescu dr. Roberto Schill
Group 5 Augustin Ionescu Ionuț Ranga
Group 6 dr. Roberto Schill Călin Mitra
Group 7 dr. Roberto Schill Augustin Ionescu
Group 8 dr. Roberto Schill Augustin Ionescu
Group 9 Petru Muntean dr. Roberto Schill
Group 10 Petru Muntean dr. Roberto Schill
Most beautiful Romanian Shepherd Augustin Ionescu Petru Muntean
Baby BIS Călin Mitra Petru Muntean
Puppy BIS dr. Roberto Schill Petru Muntean
Veteran BIS Augustin Ionescu Călin Mitra
Junior BIS Călin Mitra Augustin Ionescu
Best South-West Dog ** dr. Roberto Schill Petru Muntean
BIS Petru Muntean dr. Roberto Schill

* Entry in the special competitions, Junior Handler, Brace and Breeders Group, is free.

The entry is mandatory and can be done at the General Secretariat on the day of the competitions.

** Pentru titlul "Best South-West Dog" concurează toți câinii din zona de sud-vest a tării (județele Olt, Dolj, Mehedinți, Vâlcea, Gorj), câștigători ai titlului BOB.


Judges

 

Augustin Ionescu
Romania

Călin Mitra
Romania

Petru Muntean
Romania
 

Ionuț Ranga
Romania

dr. Roberto Schill
Romania
 

The organizers may change the judges list.

Catalogue
Location
Entry statistics